Popularne metody dezynsekcji – klasyczna versus żelowa

Dezynsekcja, innymi słowy jedna z metod oczyszczania przestrzeni w pomieszczeniach, aby usunąć insekty. Wyróżnić wolno kilka metod np. fizyczna, chemiczna i biologiczna. Zastosowanie tu odnajdą preparaty, które pozwolą przeprowadzić dezynsekcję. Profesjonalne usługi te dezynsekcja prusaków, likwidacja karaluchów, dezynsekcja pluskiew domowych, dezynsekcja mrówek, były i są stosowane dla wielu zleceniodawców – pomoc na karaluchy prusaki zwalczanie. Działania uskutecznione z rozległą ostrożnością, krok po kroku, by nie doprowadzić do komplikacji. Insekty to osobniki niszczące budowle, na ogół pojawiają się wiosną. Ciężko je wytępić z domu i korytarza. Zajmują miejsce w niezmiernie trudno dostępnych miejscach i szczelinach, tam również się rozmnażają. Wystąpienie ich niesie za sobą efektywne metody, jakie nie są najtańsze dezynsekcja. Przeważnie mrówki, gdy pojawią się wiosną, opanują wszystko, co napotkają na swojej drodze (prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary oraz inne).

Prusak – ma nieinteresujący wygląd, posiada 6 nóżek, 2 czułka, pokryty lekkim kolcem, kompletny ma bursztynową szatę. Potrafi poruszać się zwinnie, ekspresowo, iż można go nie zanotować. On osiąga ledwo kilkanaście milimetrów, lecz występuje w sporych grupach.

Prusaka lepkie łapki gwarantują mu wzruszanie się po ścianie, suficie i nie może on z niego spaść. Ma skłonność, jak muszki owocówki, kiedy jedynie poczuje żywność, nieschowane owoce, to automatycznie się pojawi. Karaluchy – trochę pokrewny do prusaka. Jakim sposobem inne insekty jest on do wykreślenia ze środowiska domowego. Jego budowa zewnętrzna opisuje się następująco, czyli ma pancerz, długie odnóża, czułki i głowę, oczy, pancerz jest w kolorze brązowym.

Szuka pożywienia, zgniłe owoce, śmietnik, który rzadko się opróżnia, przyciągną go do domu. Pchły – najczęściej pojawiają się u zwierząt domowych, jak psy, koty. One są niezmiernie małe, w kolorze czerwonym. Mają one tendencję do skakania oraz gryzienia na osobniku, na którym zamieszkują. Potrafią rozmnażać się w błyskawicznym tempie. Wyróżnić można parę gatunków tych insektów, między innymi: pchła ludzka, pchła piaskowa, pchła szczurza, pchła kocia i pchła psia. Wszelkie te gatunki pcheł nie są w stanie pojawiać się na zwierzęciu oraz należy je automatycznie usuwać, aby nie przenosiły bakterii.

Warto też przeczytać