Nowoczesne piece nadające się do wykorzystania w przemyśle oraz w laboratorium

Innowacyjne piece nadające się do użycia w branży przemysłowej oraz w laboratorium wytwarza Energoel. Można je też zastosować w odlewniach, pracowniach złotniczych lub w zakładach przerabiania surowców wtórnych. Zaprezentowane piece najnowszej generacji skonstruowane są z podzespołów o sporej jakości. Dlatego są niezawodne. Błyskawiczne mieszanie metalu zapewnia jednorodność stopów, co jest znaczące przy przetwarzaniu złomów metali. Każdy z piecy jest scharakteryzowany oraz wskazane są jego cechy techniczne. Pod adresem  https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/ można również sprawdzić elementy z jakich piece są zrobione oraz wyposażenie.

Nowoczesne piece indukcyjne, produkowane na podstawie pewnych technologii gwarantują niewysokie straty mocy, co redukuje koszty wykorzystania, powiązane z mniejszym zużyciem energii elektrycznej. Firma wprowadziła jest oryginalny system IPM , a więc EnergoEl. Pozwala on na optymalne, zautomatyzowane przystosowanie mocy pieca PDP do zmiennych warunków wsadu.

Każdy piec wykonany jest w procesie zastosowaniem hartowania indukcyjnego, a więc procesu służącego utwardzeniu powierzchni elementów ze stali i innych stopów, wykorzystującego zjawiska nagrzewania prądem elektrycznym. To zapewnia solidność powierzchni pieca, jego uodpornienie na eksploatację przy jednoczesnym utrzymaniu plastyczności rdzenia. Poza tym, doświadczeni inżynierowie wykonują modernizacje istniejących linii i stanowisk do grzania generacji. Zmieniają je na piece według nowszych realizacji.

Specjaliści zajmują się naprawianiem podzespołów mechanicznych i wykonują modernizacje systemów automatyki sterującej procesami produkcji. Zleceniodawcy są zadowoleni ze świadczeń serwisowych z użyciem hartowania indukcyjnego. To pozwala dostosować piec indukcyjny do spodziewanych procesów. Udostępnione piece można rzeczywiście przystosować do procesów w konkretnym zakładzie, co potwierdzają dotychczasowe rekomendacje właścicieli laboratorium.

Warto też przeczytać