Meble kuchenne oraz fronty – które kupić?

Szukając perfekcyjnych mebli kuchennych z pewnością pierwszą rzeczą, na jaką zwrócimy uwagę będzie ich wygląd zewnętrzny. Jesteśmy wszyscy wzrokowcami lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami przekładamy ich wygląd nawet nad plusy funkcjonalne.

Właśnie dlatego także pierwsze, na co zwracamy uwagę to fronty mebli, są w stanie one być wykonane z drewna, forniru, szkła, płyty MDF foliowanej i płyty meblowej są w stanie być też fronty kuchenne lakierowane – więcej na witrynie Systemy drzwi przesuwnych. Fronty fornirowane są wykonane z cienkiej okleiny drewnianej, która z powodzeniem ma prawo zastąpić drzewo.

Drzewo niestety nie jest nadmiernie trafnym materiałem na fronty, bowiem jest ciężkie i wybitnie obciąża zawiasy, jakie szybko się niszczą pod naporem ciężkiego materiału. Ma swoje zalety może być z uznaniem odnawiane wystarczy zdrapać starą farbę wyszlifować przestrzeń oraz pomalować, ale gigantyczny ciężar, rozsychanie oraz wypaczanie stawia je nisko w hierarchii dobrych materiałów na fronty kuchenne.

Fronty szklane wykonane są przeważnie ze szkła locobel jest to szkło lakierowane występujące w wielu barwach. Decydując się na remont kuchni musimy określić kolorystykę oraz styl, w którym zostanie ona wykonana. Jest to fundament, na której będziemy się opierać podczas kupowania akcesoriów do mebli oraz materiałów wykończeniowych rodzaju płytki na ściany czy również podłogi.

Ogólnie są dwa style rustykalny i nowoczesny, jeśli zdecydujemy się na styl standardowy to drewno będzie słusznym materiałem na fronty naszych mebli. Jeżeli natomiast chcemy czegoś bardziej nowomodnego i uwielbiamy eksperymenty to szkło, fornir i płyty MDF, płyty lakierowane nienagannie nadadzą naszym meblom ciekawy wygląd, gładką powierzchnię prosty styl. Fronty kuchenne w współczesnych meblach będą poniekąd z błyszczące oraz gładkie w takich meblach brak miejsca na bezużyteczne dekoracje i nadmiar zdobień. Przestrzenie są z reguły ściśle ze sobą połączone oraz wydawać by się mogło, że tworzą jedną całość. Uchwyty są wpuszczane we front bądź frezowane aluminium również wróciło do łask i niejednokrotnie nadaje pionierski nowoczesnym frontom kuchennym.

Warto też przeczytać