Jak urządzić garderobę?

Coraz więcej nowoczesnych projektów domów oraz mieszkań uwzględnia garderobę. To bardzo wygodne pomieszczenie, które zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie w domu i sprawia, że łatwiej jest utrzymać w nim porządek. Aby jednak tak mogło się stać, należy zadbać o jak najkorzystniejsze umeblowanie tego pomieszczenia.

O czym należy pamiętać meblując garderobę?

Z reguły są to pomieszczenia niewielkie i bez okien – to sprawia, że garderobę jest o wiele łatwiej umeblować wysokimi, zabudowanymi pod sam sufit szafami. Jednak właśnie z uwagi na brak okien, musisz pamiętać o tym, aby w tym pomieszczeniu znalazła się odpowiednia wentylacja. Umożliwi ona zachowanie właściwego obiegu powietrza i tym samym zapobiegnie zawilgoceniu ścian, mebli czy tekstyliów. W garderobie nie musisz mieć szaf z zamykanymi drzwiami. Chodzi o to, by sięganie po ubrania było możliwie jak najwygodniejsze. Idealnie sprawdzają się tutaj proste, wysokie regały, również te tekstylne, jak również różnego rodzaju organizery na ścianę lub szuflady.

Jakie meble wybrać do garderoby?

Oprócz wysokich regałów, w garderobie świetnie sprawdzają się również szafy z drzwiami przesuwnymi, które można wybrać na stronie https://www.mebelki.pl. Znajdziesz tam również wygodne modele narożne, które pomogą zaaranżować przestrzeń tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępne w garderobie miejsce i móc zmieścić w niej jeszcze więcej ubrań. Dobrym rozwiązaniem są również proste wieszaki z drążkiem – idealne do swobodnego wieszania ubrań, które powinny znajdować się w garderobie właśnie w takiej pozycji.

Jest jeszcze jeden mebel, który z pewnością sprawdzi się w niejednej garderobie. To tapicerowana ława, pufa lub wygodny, szeroki fotel. Jeśli wybierzesz model szafy z drzwiami przesuwnymi lub bez drzwi, wówczas obecność takiego mebla do siedzenia nie będzie kłopotliwa, a może się bardzo przydać podczas mierzenia ubrań. To właśnie dlatego w garderobie warto mieć także duże lustro lub skusić się na szafę z lustrzanym frontem. Zaaranżowanie garderoby wymaga dokładnego przemyślenia doboru mebli, ale z pewnością uda się dzięki temu stworzyć wspaniałe pomieszczenie do przechowywania ubrań.

Warto też przeczytać